Tuoteryhmät:

Tetra pussukka

3,00 

Sis. alv 25.5 % 

Tuotetiedot:

Tämä loistava työ aloittaa ompeluharrastus!

Kaavan mukana saat kuvalliset ompeluohjeet, joita seuraamalla työ valmistuu helposti.

Todella helppo ommella!

Vetoketju kammokin poistuu, kun sen kiinnittäminen on tässä työssä helppoa.

 

Kankaanmenekki

Kangasta/ nahka tms. tarvitaan:

  • S koko 7 x 12 cm Valmiiseen pussiin mahtuu vaikka kolikot
  • M koko 9 x 16 cm Tähän mahtuu esim. muovipussi, kuulokkeet tms
  • L koko 11 x 20 cm Tänne mahtuukin sitten jo enemmän tavaraa vaikka kertakäyttösadetakki

 

Lisäksi tarvitset

  • Muovisen vetoketjun. S kokoiseen 5 cm, M kokoiseen 7 cm ja L kokoiseen 9 cm.
    Kaikki mallipussukat tehtiin vetoketjuilla, joiden pituus oli 15 cm. Löydät värikkäät vetoketjut täältä
  • Nauhan, jolla ripustuslenkki kiinnitetään pussukkaan. Nauhaa tarvitaan 7 cm. Nauhat löydät täältä
  • Lisäksi avainklipsin tai lenkin tms. Niitä löytyy täältä

 

PDF-kaava  3,00 €
Paperikaava 3,00 €

Kaikkien alle 5€ kaavojen ompeluohjeet toimitetaan vain sähköisessä muodossa tilauksen yhteydessä. Jos tilaat paperikaavan, saat siis ainoastaan kaavan.

Tutustu myös

Osta ompelu kaavat netistä - Ompelukaavat.fi. Helppo kaava takaa mukavan ompelu kokemuksen. Osta ompelukaava ja ompelu itse. Vaatteiden kaavat Mekko tunika hattu kaava. Suuri käsityö kaavat. Näin ompelet
Yksityisyyden yleiskatsaus

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen. Evästetiedot tallennetaan selaimeesi ja ne suorittavat toimintoja, kuten tunnistavat sinut, kun palaat verkkosivustollemme, ja auttavat tiimiämme ymmärtämään, mitkä verkkosivuston osiot pidät kiinnostavimpana ja hyödyllisimpänä.