Tuoteryhmät:

100 % Merinovillapipo – kolme eri kokoa

24,00 

Sis. alv 25.5 % 

Tuotetiedot:

Materiaali on 100% merinovillaa

  • Mulesing vapaa
  • Interlock 250 g/m²
  • Kotimainen, kangas tulee Orivedeltä ja panta ommellaan Vantaan Rekolassa

 

Koko

  • S koko 47-54
  • M koko 54-59
  • L koko 59-65

Oman kokosi saat mittaamalla päänympäryksesi.

 

Värit

  • Harmaa
  • Lila

 

Tuotetiedot

  • Pesu 30 astetta
  • Kuosittelu kosteana
  • Silitys kahdella pisteellä
  • Ei rumpukuivausta

 

Merinovilla vaate sopii niin kylmään kuin kuumaankin säähän. Merino on luonnostaan antibakteerinen. Merinokuitu reagoi hapen kanssa haihduttaen hajumolekyylejä. Vaate on pitkäikäisempi vähemmällä pesulla. Usein tuulettaminen riittää ja pesua ei tarvita.

Antibakteerinen tuote on myös ekologinen vaihtoehto, kun pesukertoja tarvitaan vähemmän.

Joustava, lämmin luonnontuote!

 

Hinta 24,00 €

Kaikki merinovilla tuotteet on tehty samasta erästä eli voit yhdistää pipoon kämmekkäät ja tuubihuivin.

Tutustu myös

Osta ompelu kaavat netistä - Ompelukaavat.fi. Helppo kaava takaa mukavan ompelu kokemuksen. Osta ompelukaava ja ompelu itse. Vaatteiden kaavat Mekko tunika hattu kaava. Suuri käsityö kaavat. Näin ompelet
Yksityisyyden yleiskatsaus

Tämä verkkosivusto käyttää evästeitä, jotta voimme tarjota sinulle parhaan mahdollisen käyttökokemuksen. Evästetiedot tallennetaan selaimeesi ja ne suorittavat toimintoja, kuten tunnistavat sinut, kun palaat verkkosivustollemme, ja auttavat tiimiämme ymmärtämään, mitkä verkkosivuston osiot pidät kiinnostavimpana ja hyödyllisimpänä.